Home / Tag Archives: vizitë

Tag Archives: vizitë

Fëmijët e SOS fshatit sot vizituan Rahovecin

Fëmijët e SOS fshatin gjatë ditës së sotme kanë vizitur qytetin e Rahovecit, të cilët janë pritur nga Radio Aktiv, Iniciativa Pozitive dhe qytetarë të Rahovecit. Ky është njoftimi i plotë për këtë vizitë nga Iniciativa Pozitive: Me iniciativë nga Djellza Mullabazi sot në qytetin tonë erdhën për vizitë fëmijët …

Lexo me shume

Mikpritje e veçantë për Ibrahim Kryeziun

  Kandidati për kryetar të komunës së Rahovecit nga radhët e LDK-së Ibrahim Kryziu ka vizituar disa familje në fshatin Krushë e Madhe, ku u prit në mënyrë shumë të veçantë. Kryeziu ka qëndruar në odën e Skender Krasniqit dhe Qerim Rexhepi, ku ishte i shoqëruar nga kryetari i degës …

Lexo me shume

Smajl Latifi viziton bizneset në Rahovec

Kandidati për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi ka takuar gjatë ditës së sotme fabrikën e specializuar për prodhimin e këmbyesve dhe të pajisjeve termo-teknike në lëminë e ftohjes – ngrohjes dhe ventilimit “Osa Termosistem” si dhe bodrumet “Kosova Wine” e “Rahoveci”. Latifi ka shkruar për këtë takim në faqen e tij …

Lexo me shume

Komandanti i FSK-së qëndron për vizitë zyrtare në Turqi

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, me ftesë të komandantit të Forcave të Armatosura të Turqisë, gjeneral Hulusi Akar, qëndroi për vizitë zyrtare në Ankara, ku është pritur nga komandanti i përgjithshëm i Ushtrisë së Turqisë, gjeneral Hulusi Akar. Gjeneral Rama dhe gjenerali Akar gjatë takimit biseduan për marrëdhëniet e …

Lexo me shume