Home / Tag Archives: rahoveci

Tag Archives: rahoveci

Mustafa: Rahoveci do të qeveriset më mirë

Drejtues të LDK-së në Rahovec, deklaruan se vetëm me këtë parti, kjo komunë do të qeveriset mirë. Isa Mustafa, kryetar i LDK-së, duke i cilësuar rahovecianët si njerëz të vyeshëm e punëtorë, tha se kjo komunë meriton të drejtohet nga Ibrahim Kryeziu, kandidat i kësaj partie për kryetar komune. Rahoveci …

Lexo me shume

Murtez Ondozi prinë në Evian Les Bains

Ish kampioni i Kosoves që luan në lige të  Frances,Murtez Ondozi nga Rahoveci u rendit i pari në listë në turneun e shahut Evian Les Bain, këtë e ka bërë të ditur në  një postim në facebook. Ditëve të fundit kemi hasur në suksese të shumta të shahistëve nga Rahoveci.

Lexo me shume

Të shtunën fillojnë stërvitjet e KB Rahoveci

Bordi i KB Rahoveci të hënën ka finalizuar gjitha përgatitjet për stinorin e ri, duke kompletuar skuadrën, ndërsa ka vendosur që stërvitjet për sezonin e ri të fillojnë të shtunën. Stërvitjet përsëri do të mbahen në sallën e shkollës “Selajdin Mullabazi”-Mici dhe ato do të udhëhiqen nga trajneri i sapo …

Lexo me shume