Home / Tag Archives: PDK-Dega Rahovec

Tag Archives: PDK-Dega Rahovec

PDK-Dega në Rahovec tubim në Sopniq dhe Fortesë

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon me fushtën elektorale, ku sot do të mbaje tubim në fshatin Sopniq dhe Fortesë. Ky është postimi i plotë në faqen zyrtare të PDK-Dega në Rahovec. “Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Rahovec fushatën elektorale për Zgjedhjet Lokale të datës 22 tetor do të vazhdoj sot me datë 11 tetor …

Lexo me shume

PDK reagon ndaj veprimit të Visar Korenicës

Partia Demokratike e Kosovës dega në Rahovec ka reaguar ndaj veprimit të kandidati për kryetar nga radhët e Vetëvendosjes, i cili shfrytëzoi rastin pasi që një nga banerat (posterët) të dëmtuar të kryetarit Z.Idriz Vehapi e keqpërdori për t’i ndihmuar vetes dhe i mbuloi drunjtë në oborrin e tij, njëkohësisht …

Lexo me shume

Tubimi i PDK-së dega në Rahovec

Partia Demokratike e  Kosovës në një njoftim në faqen zyrtare njofton simpantizantët e tyre që tubimi i radhës mbahet në fshtrat Koznik-Potok dhe Zatriq. Ky është postimi i plotë: “Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Rahovec fushatën elektorale për Zgjedhjet Lokale të datës 22 tetor do të vazhdoj sot me datë …

Lexo me shume

Idriz Vehapi viziton ndërmarrjen FrigoStar

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Rahovec Prof.Dr. Idriz Vehapi gjatë ditës së sotme ka vizituar ndërmarrjen FrigoStar me pronar Sinan Ejupin, ka bërë të ditur vetë kryetari i Rahovecit  në facebook. “Vizitova Ndërmarrjen FrigoStar me pronarin Sinan Ejupi, me ç’rast biseduam për të arriturat e kësaj …

Lexo me shume

PDK-Dega në Rahovec tubim në fshatin Pataqan i Ulët

Partia Demokratike e Kosovës dega në Rahovec me kandidat për kryetar të komunës së Rahovecit Prof.Dr. Idriz Vehapin, vazhdojnë të shpalosin planprogramin e tyre për qeverisje të komunës së Rahovecit para simpatizantëve të tyre. Sot në ora 20:00 PDK-dega në Rahovec mban tubim në fshatin Patqan të Ulët në bojketine …

Lexo me shume

Tubimi AAK-së dega në Rahovec

AAK-dega në Rahovec me kandidat pë kryetar të Rahovecit Smajl Latifi po vazhdon me fushtaën elektorale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Tubimi i radhës do të mbahet sot në fshatin Guri i kuq në ora 19:20 në shkollën fillore “31 Marsi” dhe duke vazhduar në fshatin Dobidol me fillim …

Lexo me shume