Home / Tag Archives: lajme

Tag Archives: lajme

Fillon kubëzimi i rrugëve në fshatin Reti e Poshtme

Në fshatin Reti e Poshtme të Komunë së Rahvecit kanë filluar punimet për kubëzimin e rrugëve, të cilat pritet të përfundojnë shumë shpejt. Në këtë fshat janë duke vzhduar punimet për infrastrukturen rrugore dhe së shpejti banorët e këtij fshati do të mund t’i kenë të përfunduara, të cilat më …

Lexo me shume

Kanosje me armë zjarri në fshatin Radoste

Një mashkull shqiptar ka raportuar se është kanosur me armë zjarri nga i dyshuari mashkull ashkali.Të dyshuarit gjatë kontrollimit të shtëpisë i është gjetur dhe konfiskuar një AK-47 pa municion. I dyshuari është paraqitur në stacionin policor dhe është kuptuar se deri te kanosja ka ardhur për shkak të një borxhi që kishte ankuesi, …

Lexo me shume

Fajde, kanosje, armëmbajtje pa leje në fshatin Radoste

Në fshatin Radoste të komunës së Rahovecit janë arrestuar dy të dyshuar ,për arsye se  është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 30 fishekë.  Po ashtu, një person ka  informuar se në vitin 2014 kishte marrë para me fajde nga një person dhe në pamundësi të kthimit të fajdes i dyshuari ia …

Lexo me shume

Fëmijët e SOS fshatit sot vizituan Rahovecin

Fëmijët e SOS fshatin gjatë ditës së sotme kanë vizitur qytetin e Rahovecit, të cilët janë pritur nga Radio Aktiv, Iniciativa Pozitive dhe qytetarë të Rahovecit. Ky është njoftimi i plotë për këtë vizitë nga Iniciativa Pozitive: Me iniciativë nga Djellza Mullabazi sot në qytetin tonë erdhën për vizitë fëmijët …

Lexo me shume

Smajl Latifi viziton bizneset në Rahovec

Kandidati për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi ka takuar gjatë ditës së sotme fabrikën e specializuar për prodhimin e këmbyesve dhe të pajisjeve termo-teknike në lëminë e ftohjes – ngrohjes dhe ventilimit “Osa Termosistem” si dhe bodrumet “Kosova Wine” e “Rahoveci”. Latifi ka shkruar për këtë takim në faqen e tij …

Lexo me shume

PDK-Dega në Rahovec tubim në Sopniq dhe Fortesë

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon me fushtën elektorale, ku sot do të mbaje tubim në fshatin Sopniq dhe Fortesë. Ky është postimi i plotë në faqen zyrtare të PDK-Dega në Rahovec. “Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Rahovec fushatën elektorale për Zgjedhjet Lokale të datës 22 tetor do të vazhdoj sot me datë 11 tetor …

Lexo me shume

KB Krusha pjesmarrëse në “Anuga 2017”

KB Krusha me prodhimet e veta po merr pjesë në Panairin më të madh ndërkombëtar të industrisë ushqimore“Anuga 2017” i cili po mbahet në Këln të Gjermanisë. Kosova prezantohet për herë të parë me brendin e ri: “Kosovo ready for you (Kosova gati për ju)” dhe slloganin “Kosovo ready for you …

Lexo me shume