Home / Tag Archives: Kuvendi

Tag Archives: Kuvendi

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë votat e mjaftueshme në Kuvend për t’u zgjedhur kryeministër i ardhshëm i Kosovës. Haradinaj ka marrë votën e 62 deputetëve, derisa deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së janë larguar nga salla. Para votimit, Haradinaj ka prezantuar kabinetin qeveritar. …

Lexo me shume

Delawie kërkon formimin e shpejtë të Institucioneve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që sa ma parë të formojnë institucionet e vendit Përmes një video të shkurtër, diplomati amerikan ka thënë se janë bërë rreth dy muaj e gjysmë që kur janë mbajtur zgjedhjet, dhe se kjo është periudhë …

Lexo me shume