Home / Tag Archives: Kurban

Tag Archives: Kurban

Pelegrinët e Haxhit “gjuajnë” djallin me gurë

Besimtarët në mbarë botën kanë festuar ditën e sotme Kurban Bajramin. Vëmendja ishte e fokusuar kryesisht në Pelegrinazhin e Haxhit ku u krye riti i goditjes së djallit me gurë, ndërsa festime pati edhe në vende të tjera përfshirë Egjitpin, Palestinën, Jordaninë dhe Afganistanin. Miliona besimtarë myslimanë të mbledhur për …

Lexo me shume

Kryetari i Komunës së Rahovecit mesazh urimi për Bajram

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi  me rastin e festës së Kurban Bajramit uroi të gjithë bashkëqytetarët e besimit islam. “Të nderuar bashkëqytetarë të besimit islam, Nesër është një ditë e madhe për të gjithë besimtarët myslimanë kudo në botë. Kurban Bajrami është festa, e cila na udhëzon drejt …

Lexo me shume