Home / Tag Archives: Kryeminister

Tag Archives: Kryeminister

AGK: Askush s’do të mund ta kontrollojë përmbajtjen e pyetjes së gazetarëve, Kryeministër

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm veprimin e kryeministrit ndërkohë që thotë se deklaratat e bëra nga ai paraqesin ofendim ndaj gazetarëve në vend. “Duke përcjellë me …

Lexo me shume

Ramush Haradinaj, Kryeministër i Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë votat e mjaftueshme në Kuvend për t’u zgjedhur kryeministër i ardhshëm i Kosovës. Haradinaj ka marrë votën e 62 deputetëve, derisa deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së janë larguar nga salla. Para votimit, Haradinaj ka prezantuar kabinetin qeveritar. …

Lexo me shume