Home / Tag Archives: Kosovë

Tag Archives: Kosovë

Komandanti i FSK-së qëndron për vizitë zyrtare në Turqi

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, me ftesë të komandantit të Forcave të Armatosura të Turqisë, gjeneral Hulusi Akar, qëndroi për vizitë zyrtare në Ankara, ku është pritur nga komandanti i përgjithshëm i Ushtrisë së Turqisë, gjeneral Hulusi Akar. Gjeneral Rama dhe gjenerali Akar gjatë takimit biseduan për marrëdhëniet e …

Lexo me shume

KQZ-ja tregon se si duhet të votoni në zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë sqarime se si duhet të plotësohen fletëvotimet në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor të këtij viti. “Për Zgjedhjet Lokale janë dy fletëvotime, një për kryetar të komunës, i cili do të ketë ngjyrë të verdhë, dhe një për Kuvend Komunal, …

Lexo me shume

Festivali “Hardh Fest 2017” në Rahovec

Me datë 07.09.2017 filloi edicioni i 16-të i festivalit Hardh Fest 2017 që mbahet në qytetin e Rahovecit.Hapjen zyrtare  të këtij festivali e bëri Kryetari i Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi. “Shënuam fillimin e vjeljes së rrushit, e festa ka filluar në Rahovec me mysafirë nga e gjithë Kosova dhe …

Lexo me shume

Programi zyrtar në Hardh Fest 2017

Gjatë ditës së sotme është bërë publike edhe programi zyrtar i Hardh Fest 2017 që mbahet në qytetin e Rahovecit. Festivali i vjeljes së rrushit fillon me 7 shtator 2017 dhe vazhdon deri me 10 shtator 2017, në qytetin e Rahovecit.

Lexo me shume

Mark Rodiqi emërohet trajner i KB Rahoveci

KB Rahoveci ka arritur marrëveshje me ish basketbollistin e disa skuadrave të njohura në Kosovë, Mark Rodiqi i cili do të drejtoi skuadrën e KB Rahoveci  gjatë edicionit të ardhshëm thuhet në faqen zyrtare të KB Rahoveci. Rodiqi ka qenë trajner edhe i përfaqësueses së Kosovës në vitin 2005, atë …

Lexo me shume