Home / Tag Archives: Komuna e Rahovecit

Tag Archives: Komuna e Rahovecit

KB Krusha fillon eksportin për vitin 2017

KB Krusha sot ka filluar eksportin e parë për vitin 2017. Produktet e përgaditura nga gratë e Krushës do të eksportohen në shtetet perendimore si Zvicërr dhe Gjermani. Ndryshe, KB Krusha është formuar nga gratë e veja të fshatit Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit, të cilat humbën me …

Lexo me shume

Këtë vitë, 50% më pak rrush në Rahovec

Në rajonin vreshtar të Rahovecit, po vazhdon fushata e vjeljes së rrushit. Rahovecianët të cilët merren me kultivimin e rrushit thonë se këtë vit rendimentet llogariten të jenë rreth 50 për qind më të ulëta. Vreshtarët të cilëve ngricat e vonshme pranverore e breshëri ua dëmtoi rrushin, ankohen se askush …

Lexo me shume