Home / Tag Archives: KB Krusha

Tag Archives: KB Krusha

KB Krusha pjesmarrëse në “Anuga 2017”

KB Krusha me prodhimet e veta po merr pjesë në Panairin më të madh ndërkombëtar të industrisë ushqimore“Anuga 2017” i cili po mbahet në Këln të Gjermanisë. Kosova prezantohet për herë të parë me brendin e ri: “Kosovo ready for you (Kosova gati për ju)” dhe slloganin “Kosovo ready for you …

Lexo me shume

KB Krusha fillon eksportin për vitin 2017

KB Krusha sot ka filluar eksportin e parë për vitin 2017. Produktet e përgaditura nga gratë e Krushës do të eksportohen në shtetet perendimore si Zvicërr dhe Gjermani. Ndryshe, KB Krusha është formuar nga gratë e veja të fshatit Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit, të cilat humbën me …

Lexo me shume