Home / Tag Archives: Idriz Vehapi

Tag Archives: Idriz Vehapi

Takim me të rinjtë e komunës së Rahovec- Idriz Vehapi

Nën organizimin e Qendrës Rinore “SHL-Kosova”, sot takova shumë të rinj të komunës së Rahovecit dhe biseduam për programin tonë katër vjeçar, ku një vend të veçantë e zënë çështjet që kanë të bëjnë me rininë, arsimimin dhe punësimin e tyre. Takimi me të rinjtë është gjithmonë i veçantë, sepse …

Lexo me shume

Kryetari Vehapi vizitoi ndërmarrjen “Metalservis”

Kryetari i Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, ka vizituar ndërmarrjen “Metalservis” në fshatin Xërxe, e cila merret me prodhimet e pajisjeve për sera dhe pajisjeve tjera metalike. Pronari i firmës “Metalservis”, Zjadin Kerqagu e ka njoftuar kryetarin për të arriturat e këtij biznesi që kryesisht kanë të bëjnë me prodhimin …

Lexo me shume

Idriz Vehapi hap fushatën në Drenoc

Para një numri të madh të simpatizantëve të PDK-së, në fshatin Drenoc kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi ka shpalosur programin e tij për udhëheqjen edhe për një mandat katër vjeçar. Programi u prit mjaft mirë nga të pranishmit në këtë tubim dhe premtuan se vota e …

Lexo me shume

Idriz Vehapi më realist në premtime dhe shumë konkret

Gjatë debatit të mbrënshëm në Klan Kosova kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të Rahovecit Idriz Vehapi ishte më realist dhe më konkret në premtimet e tij u shprehën opinonistet e Klan Kosova pas përfundimit të debatit. “Perndryshe Idriz Vehapi, per kandidatet tjere në ketë garë, është Angela Merkel. Vota …

Lexo me shume

Vehapi: Punoj drejtë dhe hapur

Kryetari aktual i Rahovecit, njëherësh kandidat i PDK-së për edhe një mandat në krye të komunës, Idriz Vehapi,është shprehur për banorët e fshatrave të komunës së Rahovecit se punoj drejtë dhe hapur. Fushata elektorale e Partisë Demokratike të Kosovës-Dega në Rahovec vazhdoi në fshatin Gegje dhe Malësi e Vogël. Kandidati …

Lexo me shume