Home / Tag Archives: Futboll

Tag Archives: Futboll

KF Rahoveci përballet me KF Kika

Me datë 27.09.2017 do të luajnë KF Rahoveci dhe KF Kika nga Hogoshi (Kamenicë). KF Rahoveci në këtë ndeshje luan si vendas dhe pikët janë të domosdoshme dhe po ashtu kërkohet përkrahja nga tifozët. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit të Rahovecit në ora 15:30.

Lexo me shume

KF Rahoveci shënon fitore

Në lojën e radhës në mes Fushë Kosovës dhe Rahovecit, doli fitues Rahoveci me rezultat 2 : 1. Rotacioni i përdorur nga trajneri Fadil Vuciterna doli me sukses, ku pati plot 4 ndryshime në formacionin bazë nga ndeshja e kaluar. KF Rahoveci në ndeshjen e radhës luan si vendas me …

Lexo me shume