Artikujt e fundit

Zyrtare: Oxlade-Chamberlain, lojtar i Liverpoolit

Liverpooli e ka kompletuar transferimin e Alex Oxlade-Chamberlain nga Arsenali. 24-vjeçari, i cili refuzoi kalimin te Chelsea përkundër se ishte arritur marrëveshja ndërmjet klubeve, vendosi të kalonte te Redsat. Liverpooli do të paguajë 35 milionë funte (38 milionë euro) për shërbimet e 24 vjeçarit. Ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me …

Lexo me shume

Tubim përkujtimor për dëshmorët dhe martirët e fshatit Dejnë

Të Hënën me 4 shtator 2017 mbahet tubim përkujtimor për dëshmorët dhe martirët e fshatit Dejnë të Komunës së Rahovecit. Ky manifestim mbahet në përkujtim të dëshmorëve: Arben Bytyqi, Ramiz Krasniqi, Bekim Bytyqi, Qemajl Bytyqi, Xhevdet Krasniqi dhe Milaim Morina.Si dhe martirët: Driton Hoti, Sevdije Hoti, Minkadise  Bytyqi, Leonora Bytyqi, …

Lexo me shume