Artikujt e fundit

Kryetari i Bashkësisë Islame në Rahovec uron festën e Bajramit

Kryetari i Bashkësisë Islame në Rahovec, Shani Efendi Sylka uron të gjithë bashkëqytetarëve  të besimit islam festën e Kurban Bajramit. I ftuar në një intervistë në Radio Aktiv Sylka uroj të gjithë qytetarët e besimit islam me lutje dhe dëshirë që festa e Kurban Bajramit të sjellë lumturi në jetën …

Lexo me shume

Kryetari i Komunës së Rahovecit mesazh urimi për Bajram

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi  me rastin e festës së Kurban Bajramit uroi të gjithë bashkëqytetarët e besimit islam. “Të nderuar bashkëqytetarë të besimit islam, Nesër është një ditë e madhe për të gjithë besimtarët myslimanë kudo në botë. Kurban Bajrami është festa, e cila na udhëzon drejt …

Lexo me shume

Delawie kërkon formimin e shpejtë të Institucioneve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që sa ma parë të formojnë institucionet e vendit Përmes një video të shkurtër, diplomati amerikan ka thënë se janë bërë rreth dy muaj e gjysmë që kur janë mbajtur zgjedhjet, dhe se kjo është periudhë …

Lexo me shume