Artikujt e fundit

Edhe një herë u mashtruan mësimdhënësit e viteve’90

Projektligji për mësimdhënësit e viteve të ‘90 nuk pritet të shkojë për miratim brenda këtij viti në Kuvendin e Kosovës ashtu siç ka kërkuar Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës(SBASHK), shkruan sot Koha Ditore. Në një memorandum të nënshkruar më 5 qershor 2017, mes kryetarit të Sindikatës së …

Lexo me shume

Ndizen qirinj për Aulon Zekën

Sonte në orën 20:00 në sheshin Skënderbeu do të ndizen qirinjë për nder të Aulon Zekës, 16-vjeçari i cili u gjet i vrarë dy ditë më parë në kryeqytet, njofton Klan Kosova. “Qytetar të nderuar, ju që bashkë ndjeni dhe dënoni dhunën dhe vrasjet, ejani sonte, që së bashku të …

Lexo me shume

“Rruga e Serbisë drejt BE-së varet nga raportet me Kosovën”

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, David McAllister tha se negociatat për pranimin e Serbisë në Bashkimin Evropian kërkojnë lëvizje të vazhdueshme drejt marrëdhënieve më të mira me Kosovën. Sipas tij,  ky proces duhet gradualisht të çojë në normalizimin e marrëdhënieve midis të dyja palëve, me të dyja palët që …

Lexo me shume