Artikujt e fundit

Njoftim për zgjedhjet lokale 2017

Njoftohen të gjitha subjektet politike, kandidat për kryetar të komunës, kandidat për asambleist dhe kandidatët e pavarur në qytetin e Rahovecit të cilët dëshirojnë që aktivitetet e tyre gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen me 22 tetor 2017,të sponzorizojnë në Radio Aktiv, mund të lajmërohen …

Lexo me shume

Dogana konfiskon aparate për lojërat e fatit me vlerë 15 mijë euro

Dogana e Kosovës në vazhdën e aksionit në luftimin e informalitetit dhe mbrojtjes së taksës së akcizës, ka ushtruar kontrolle në disa lokale të dyshuara për operim me lojëra të fatit pa licencë, në Prishtinë respektivisht në lagjen “Dardania” (te Santeja). Aksioni ka filluar nga ora 20:00 dhe ka qenë …

Lexo me shume

KQZ shqyrton vendimet e Supremes

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do të mbajë mbledhjen e radhës, ku pritet të shqyrtohen vendimet e Gjykatës Supreme, vendime këto që hedhin poshtë decertifikimin e disa kandidatëve nga KQZ, duke ua mundësuar atyre pjesëmarrjen në zgjedhjet lokale. Kështu thonë burime të KosovaPress-it, sipas të cilave pjesë e shqyrtimit të …

Lexo me shume