Home / Sport (page 3)

Sport

Të shtunën fillojnë stërvitjet e KB Rahoveci

Bordi i KB Rahoveci të hënën ka finalizuar gjitha përgatitjet për stinorin e ri, duke kompletuar skuadrën, ndërsa ka vendosur që stërvitjet për sezonin e ri të fillojnë të shtunën. Stërvitjet përsëri do të mbahen në sallën e shkollës “Selajdin Mullabazi”-Mici dhe ato do të udhëhiqen nga trajneri i sapo …

Lexo me shume

Mark Rodiqi emërohet trajner i KB Rahoveci

KB Rahoveci ka arritur marrëveshje me ish basketbollistin e disa skuadrave të njohura në Kosovë, Mark Rodiqi i cili do të drejtoi skuadrën e KB Rahoveci  gjatë edicionit të ardhshëm thuhet në faqen zyrtare të KB Rahoveci. Rodiqi ka qenë trajner edhe i përfaqësueses së Kosovës në vitin 2005, atë …

Lexo me shume

Formacioni i Kosovës ndaj Kroacisë (Foto)

Kroacia dhe Kosova do të përballen nesër në Zagreb, nga ora 20;45, në kuadër të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2018’ E përditshmja e njohur kroate Sportske Novosti e ka publikuar formacionin e mundshëm të Kosovës për duelin sontëm me Kroacinë. Në këtë formacion shihen ndryshime të mëdha ne ekipin e …

Lexo me shume

Zyrtare: Oxlade-Chamberlain, lojtar i Liverpoolit

Liverpooli e ka kompletuar transferimin e Alex Oxlade-Chamberlain nga Arsenali. 24-vjeçari, i cili refuzoi kalimin te Chelsea përkundër se ishte arritur marrëveshja ndërmjet klubeve, vendosi të kalonte te Redsat. Liverpooli do të paguajë 35 milionë funte (38 milionë euro) për shërbimet e 24 vjeçarit. Ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me …

Lexo me shume