Home / Sport (page 2)

Sport

KF Rahoveci përballet me KF Kika

Me datë 27.09.2017 do të luajnë KF Rahoveci dhe KF Kika nga Hogoshi (Kamenicë). KF Rahoveci në këtë ndeshje luan si vendas dhe pikët janë të domosdoshme dhe po ashtu kërkohet përkrahja nga tifozët. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit të Rahovecit në ora 15:30.

Lexo me shume

Nesër ndeshja miqësore mes KB Rahovecit dhe KB Kalaja

KB Rahoveci nesër në ora 18:00 do të luaj ndeshje miqësore me KB Kalajen në palestrën Sezai Suroi, në qytetin e Prizrenit Po ashtu, gjatë ditës së djeshme është hedhur shorti që ka përcaktuar edhe çiftet pë shtatë xhirot e para, kurse KB Rahoveci luan në dy xhirot e para si mysafirë. Fillimisht KB Rahoveci …

Lexo me shume

Formacioni i Man Utd kundër Southamptonit (FOTO)

Manchester United është mysafir i Southamptonit në ballafaqimin e xhiros së gjashtë në Premierligë. Dueli do të fillojë nga ora 16:00 dhe ekipi i Jose Mourinhos do të luajë pa disa prej futbollistëve të rëndësishëm si Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic dhe Marcos Rojo. ‘The Guardian’ ka publikuar formacionet e mundshme …

Lexo me shume

KF Rahovci – Ramiz Sadiku

Sot në ora 16:00 në stadiumin e Rahovecit do të  luajnë KF  Rahoveci- Ramiz Sadiku, pasi që klubi nuk është në gjendje financiare të mirë atëherë  bileta për ta parë ndeshjen  kushton 1 euro. Por, organizatorët kanë edhe  një lutje për tifozët. “Dita e ndeshjes , edhe njehere i ftojme …

Lexo me shume

Arsenal – Koln, lajm i keq nga Xhaka

Granit Xhaka do t’i mungojë Arsenalit kundër Kolnit në Europa League. Arsenal do të jetë pa shtatë futbollistë në ndeshjen e sotme kundër Kolnit në Europa League. Xhaka, Ozil, Ramsey, Cech, Koscielny, Lacazette dhe Welbeck nuk do të jenë pjesë e ekipit për shkak të lëndimeve. /Lajmi.net

Lexo me shume

Parisi dhe Los Anxhelosi organizojnë olimpiadat e viteve 2024 dhe 2028

Janë mësuar dy qytetet organizatore të olimpiadave për vitet e lartpërmendura. Tash është zyrtare. Parisi do të organizojë për herë të tretë në histori Lojërat Olimpike. Pas olimpiadave të 1900 dhe 1924-ës, kryeqyteti francez do të presë sportistët më të mirë të botës në ngjarjen më të rëndësishëm të sportit …

Lexo me shume

KF Rahoveci shënon fitore

Në lojën e radhës në mes Fushë Kosovës dhe Rahovecit, doli fitues Rahoveci me rezultat 2 : 1. Rotacioni i përdorur nga trajneri Fadil Vuciterna doli me sukses, ku pati plot 4 ndryshime në formacionin bazë nga ndeshja e kaluar. KF Rahoveci në ndeshjen e radhës luan si vendas me …

Lexo me shume

KF Drencoi dhe KF Llepenci përballen të dielen

Me datë 10.09.2017 në ligën e tretë të Grupi B, do të luajnë KF Drenoci  me KF Llepenci nga Kaqaniku. Për KF Drenocin është loja e parë. Ndeshja fillon në ora 16:00  në stadiumin “Blerim Thaqi” në fshatin Xëxe të Komunës së Rahovecit Ftohen të gjithë ata që dëshirojnë të …

Lexo me shume