Home / Sport

Sport

SHL-Kosova organizoi garë në futboll të vogël.

Me kërkesë të nxënësve të shkollave fillore të Rahovecit,  SHL-Kosova mbajti Garë në Futboll të vogël ku pjesmarrëse ishin vetëm vajza. Kjo garë u mbajt në fushen e sportit në Shkollën Fillore ‘’Bekim Sylka’’në Rahovec. Gara u referua nga profesoresha Arbnora Sokoli, e cila gjithmonë e përkrah rininë për organizime …

Lexo me shume

KF Rahoveci FITON

KF Rahoveci shënon fitoren shumë të rëndësishme për mbijetesë, të dy golat i shënoj H. Mullabazi atëherë kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund. KF Rahoveci i ka edhe dy përballje të vështira direkte për mbijetesë i shkon Dukagjinit në Kline dhe e pret 2 korrikun nga Prishtina. …

Lexo me shume

KB Rahoveci- KB Bashkimi

Sot më datë 26 prill në ora 19 e 30  do të  zhvillohet ndeshja e KB Rahoveci-t me KB Bashkimi-t në ”Sezai Surroi” PRIZREN. KB Rahoveci në faqen e tyre në facebook kanë shkruar: ”Nuk ka ndeshje më të madhe se kjo, luajmë ndeshjen e parë gjysmëfinale të playoffit për …

Lexo me shume

Të shtunen KB Rahoveci dhe KB Ylli

KB Rahoveci të shtunen do të përballet me KB Yllin. Ndeshja do të zhvillohet në ora 16:00 në palestren e qytetit të Gjakoves. “Të shtunën të gjithë në Gjakovë, në përkraje të Rahovecit, skuadra e zemrës ka nevojë për përkrahje. Shihemii…”-thuhet në faqen zyrtare të KB Rahovecit.

Lexo me shume

Të dielen KB Rahoveci-KB Trepca

Të dielen do të përballen KB Rahoveci dhe KB Trepca në oreb 19:00 në palestrën e qytetit të Mitrovices. Ndryshe, KB Rahoveci pas 3 fitoreve në lojën e fundit ka shënuar humbje. Kjo është tabela pas 5 ndeshjeve të zhvilluara.

Lexo me shume

KB Rahoveci në kerkim të fitores tjeter

KB Rahoveci sot në ora 19:00 do të luajë ndaj Yllit në palestrën e Suharekës. Kjo ndeshje është derbi i javës së dytë dhe skuadra nga Rahoveci është është e plotë dhe me përgaditje maksimale, si dhe  ftohen të gjithë tifozët në perkrahje të klubit. Ndryshe, KB Rahoveci në ndeshjen …

Lexo me shume

Nesër fillon sezoni i ri i KB Rahoveci

Nesër në ora 19:30 fillon sezoni i ri i KB Rahovecit ku do të përballen me KB Boreasi në  palestrën Karagaçi është  bërë e ditur në faqen zyrtare të KB Rahovecit. Ky është postimi i plotë: “1 ditë nga fillimi i sezonit… Në palestrën “Karagaçi” të mërkurën fillon aventura e …

Lexo me shume