Home / Sport

Sport

Nesër ndeshja miqësore mes KB Rahovecit dhe KB Kalaja

KB Rahoveci nesër në ora 18:00 do të luaj ndeshje miqësore me KB Kalajen në palestrën Sezai Suroi, në qytetin e Prizrenit Po ashtu, gjatë ditës së djeshme është hedhur shorti që ka përcaktuar edhe çiftet pë shtatë xhirot e para, kurse KB Rahoveci luan në dy xhirot e para si mysafirë. Fillimisht KB Rahoveci …

Lexo me shume

Formacioni i Man Utd kundër Southamptonit (FOTO)

Manchester United është mysafir i Southamptonit në ballafaqimin e xhiros së gjashtë në Premierligë. Dueli do të fillojë nga ora 16:00 dhe ekipi i Jose Mourinhos do të luajë pa disa prej futbollistëve të rëndësishëm si Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic dhe Marcos Rojo. ‘The Guardian’ ka publikuar formacionet e mundshme …

Lexo me shume

KF Rahovci – Ramiz Sadiku

Sot në ora 16:00 në stadiumin e Rahovecit do të  luajnë KF  Rahoveci- Ramiz Sadiku, pasi që klubi nuk është në gjendje financiare të mirë atëherë  bileta për ta parë ndeshjen  kushton 1 euro. Por, organizatorët kanë edhe  një lutje për tifozët. “Dita e ndeshjes , edhe njehere i ftojme …

Lexo me shume

Arsenal – Koln, lajm i keq nga Xhaka

Granit Xhaka do t’i mungojë Arsenalit kundër Kolnit në Europa League. Arsenal do të jetë pa shtatë futbollistë në ndeshjen e sotme kundër Kolnit në Europa League. Xhaka, Ozil, Ramsey, Cech, Koscielny, Lacazette dhe Welbeck nuk do të jenë pjesë e ekipit për shkak të lëndimeve. /Lajmi.net

Lexo me shume

KF Rahoveci shënon fitore

Në lojën e radhës në mes Fushë Kosovës dhe Rahovecit, doli fitues Rahoveci me rezultat 2 : 1. Rotacioni i përdorur nga trajneri Fadil Vuciterna doli me sukses, ku pati plot 4 ndryshime në formacionin bazë nga ndeshja e kaluar. KF Rahoveci në ndeshjen e radhës luan si vendas me …

Lexo me shume

KF Drencoi dhe KF Llepenci përballen të dielen

Me datë 10.09.2017 në ligën e tretë të Grupi B, do të luajnë KF Drenoci  me KF Llepenci nga Kaqaniku. Për KF Drenocin është loja e parë. Ndeshja fillon në ora 16:00  në stadiumin “Blerim Thaqi” në fshatin Xëxe të Komunës së Rahovecit Ftohen të gjithë ata që dëshirojnë të …

Lexo me shume