Home / Magazina

Magazina

Elita Rudi me “zemër të zezë” (Foto)

Elita Rudi gjithmonë arrin të na befasojë me foto të cilat na servon përmes rrjeteve sociale.  Ajo në imazhin e fundit shfaqet e rregulluar e shumë simpatike, shkruan sovrani.info. Por një gjë ka rënë në sy në mbishkrimin e kësaj fotografie ajo ka lënë një zemër te zezë, por nuk …

Lexo me shume

“T’padashtun” propozimi i Kosovës për Oscars

Filmi ‘T’padashtun’ nga Edon Rizvanolli i cili pati premierën në Karlovy Vary, është përzgjedhur filmi që do të përfaqësoj Kosovën si propozimi zyrtar për konsiderim në kategorinë ‘Filmi më i mirë i huaj’ të Akademisë Oscar. Ky film është me skenar dhe regji nga Edon Rizvanolli është dramë e cila merret …

Lexo me shume