Home / Magazina

Magazina

Ndërron jetë AVICII

DJ i famshëm suedez,  Avicii,  ka ndërruar jetë  në moshën 28 vjeçare në Oman. “Me pikëllim të thellë njoftojmë humbjen e Tim Bergling,  i njohur po ashtu si Avicii”, “Ai u gjet i vdekur në Muscat të Omanit mesditën e së premtes së 20 prillit”.“Familja është e rrënuar dhe kërkojmë …

Lexo me shume

Era Istrefi lanson këngën e re

Era Istrefi ka sjell projektin e ri muzikor të shumëpërfolur në rrafshin ndërkombëtar. “No I love Yous”, titullohet kënga e cila vjen në bashkëpunim me artistin e famshëm botëror French Montana Kënga vjen 6 muaj, pasi Era publikoi videoklipin “Redrum”. Shikojeni videon e plotë më poshtë :

Lexo me shume

Elita Rudi me “zemër të zezë” (Foto)

Elita Rudi gjithmonë arrin të na befasojë me foto të cilat na servon përmes rrjeteve sociale.  Ajo në imazhin e fundit shfaqet e rregulluar e shumë simpatike, shkruan sovrani.info. Por një gjë ka rënë në sy në mbishkrimin e kësaj fotografie ajo ka lënë një zemër te zezë, por nuk …

Lexo me shume

“T’padashtun” propozimi i Kosovës për Oscars

Filmi ‘T’padashtun’ nga Edon Rizvanolli i cili pati premierën në Karlovy Vary, është përzgjedhur filmi që do të përfaqësoj Kosovën si propozimi zyrtar për konsiderim në kategorinë ‘Filmi më i mirë i huaj’ të Akademisë Oscar. Ky film është me skenar dhe regji nga Edon Rizvanolli është dramë e cila merret …

Lexo me shume