Home / Lajme (page 5)

Lajme

Pelegrinët e Haxhit “gjuajnë” djallin me gurë

Besimtarët në mbarë botën kanë festuar ditën e sotme Kurban Bajramin. Vëmendja ishte e fokusuar kryesisht në Pelegrinazhin e Haxhit ku u krye riti i goditjes së djallit me gurë, ndërsa festime pati edhe në vende të tjera përfshirë Egjitpin, Palestinën, Jordaninë dhe Afganistanin. Miliona besimtarë myslimanë të mbledhur për …

Lexo me shume

Delawie kërkon formimin e shpejtë të Institucioneve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që sa ma parë të formojnë institucionet e vendit Përmes një video të shkurtër, diplomati amerikan ka thënë se janë bërë rreth dy muaj e gjysmë që kur janë mbajtur zgjedhjet, dhe se kjo është periudhë …

Lexo me shume

Ja sa borxhe u falën

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), sot e shpallë të mbyllur afati për faljen e borxheve publike për personat juridikë dhe fizikë në Kosovë të akumuluara prej datës 31 dhjetor 2008.Zyrtarët e ATK-së u bëjnë thirrje qytetarëve që ta shfrytëzojnë edhe ditën e sotme, për të aplikuar për faljen e borxhit, …

Lexo me shume