Home / Lajme (page 2)

Lajme

Pritje të gjata të pensionistëve.

Në zyrën e RadioAktiv-it, dje më datë 26 prill një qytetar që preferoj të mbetet anonim na informoj për një situatë problematike në Bankën e BPB-së në Rahovec. Sipas tij/saj kjo bankë  nuk po i trajton si duhet klientët e tyre, e në këtë rast kemi të bëjmë me persona …

Lexo me shume

KB Rahoveci- KB Bashkimi

Sot më datë 26 prill në ora 19 e 30  do të  zhvillohet ndeshja e KB Rahoveci-t me KB Bashkimi-t në ”Sezai Surroi” PRIZREN. KB Rahoveci në faqen e tyre në facebook kanë shkruar: ”Nuk ka ndeshje më të madhe se kjo, luajmë ndeshjen e parë gjysmëfinale të playoffit për …

Lexo me shume

NJOFTIM

Mbledhja e tretë e rregullt  e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), në Komunën e Rahovecit do të mbahet më 26 Prill 2018,  me fillim në ora 10.00, në sallën e Kuvendit Komunal në Rahovec dhe për këtë mbledhje , kryesuesi  së bashku me  Kryetarin e Komunës,  Smajl Latifi,  …

Lexo me shume

NJOFTIM

Organizata e  veteranëve të luftës te Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec ju fton që të merrni pjesë në tubimin gjithëpopullor për shënimin e 20-vjetorit të daljes publike të UÇK-së për herë të parë në Zonën Operative të Pashtrikut. Tubimi mbahet më datë : 26.04.2018 në vendin e daljes publike …

Lexo me shume

VJEDHJA e AFK-së në RAHOVEC

Në orët e para të mengjesit të ditës së djeshme, persona të panjohur kanë grabitur nëndegën e institucionit mikrofinanciar  AFK (Agjencioni për Financim në Kosovë) në Rahovec. Sipas burimeve te pa konfirmuara dyshohet se grupi kriminal që kreu grabitjen e AFK-së është nga komuna e Suharekës. Poashtu dyshohet që ky …

Lexo me shume

Dita e Tokës në Rahovec

Data 22 prill është Dita ndërkombëtare e Tokës,  e cila është një ditë  e rëndësishme ku shumë njerëz bashkohen dhe japin ideja për vetëdijësimin e popullit  se si mund t’i dalin ndihmë natyrës dhe të ndalojnë shkatërrimin e saj. Komuna e Rahovecit së bashku me  Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit …

Lexo me shume

Sot mblidhet Qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës do të mbaj sot një mbledhje të rregullt, e cila është e dyta gjatë kësaj jave. Sipas njoftimit të qeverisë, mbledhja do të mbahet nga ora 14:00 në ndërtesën e Qeverisë. /RTKLIVE

Lexo me shume