Home / Kronikë Zgjedhore (page 6)

Kronikë Zgjedhore

Reagon LDK pas deklaratave të kandidatit të VV-së

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Rahovec ka  reaguar menjëherë pas deklaratave të kandidatit të Vetëvendosjes, Visar Korenica, i cili ka akuzuar Ibrahim Kryeziun që ka marrëveshje koalicioni me PDK-në. Ky është reagimi i plotë i LDK-së dega në Rahovec: “Dega e Lidhjes Demokratike e Kosovës në Rahovec reagon …

Lexo me shume

Tubim elektoral i LDK-së dega në Rahovec

Tubimin elektoral i LDK-së dega në Rahovec për zgjedhjet lokale të 22 tetorit do të vazhdojë në fshatin Fortesë në ora 18:00 në shkollën fillore. Tubimi për fushatën zgjedhore do të vazhdojë në fshatin Sopniq me fillim në ora 19:00 në shkollën fillore dhe në fshatin Potoqan i Ulët  në …

Lexo me shume

Kryeministri i Kosovës sot në Rahovec

Sot në qytetin e Rahovecit do të jetë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i cili do i jepë mbështetje kandidatit për kryetar të Rahovecit nga radhët e AAK-së  Smajl Latifit. Kryeministri Haradinaj bashkë me kandidatin Latifi do të takojë bujqit dhe fermerët e Rahovecit duke filluar nga ora 17:30 deri …

Lexo me shume

Idriz Vehapi hap fushatën në Drenoc

Para një numri të madh të simpatizantëve të PDK-së, në fshatin Drenoc kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi ka shpalosur programin e tij për udhëheqjen edhe për një mandat katër vjeçar. Programi u prit mjaft mirë nga të pranishmit në këtë tubim dhe premtuan se vota e …

Lexo me shume

Njoftim për tubimin e Nismës në Rahovec

Të dashur qytetarë të Rahovecit. Nisma Për Kosovën do të organizoj hapjen e fushatës zyrtare për zgjedhjet Lokale 2017 që do të mbahen me 22 Tetor. Andaj ftoheni të merrni pjesë Data: 01.10.2017. e diele Ora: 18:00h Vendi: Shtëpia e Kultures “Mensur Zyberaj” Rahovec. Të pranishem do të jenë edhe …

Lexo me shume

Idriz Vehapi më realist në premtime dhe shumë konkret

Gjatë debatit të mbrënshëm në Klan Kosova kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të Rahovecit Idriz Vehapi ishte më realist dhe më konkret në premtimet e tij u shprehën opinonistet e Klan Kosova pas përfundimit të debatit. “Perndryshe Idriz Vehapi, per kandidatet tjere në ketë garë, është Angela Merkel. Vota …

Lexo me shume

Vehapi: Punoj drejtë dhe hapur

Kryetari aktual i Rahovecit, njëherësh kandidat i PDK-së për edhe një mandat në krye të komunës, Idriz Vehapi,është shprehur për banorët e fshatrave të komunës së Rahovecit se punoj drejtë dhe hapur. Fushata elektorale e Partisë Demokratike të Kosovës-Dega në Rahovec vazhdoi në fshatin Gegje dhe Malësi e Vogël. Kandidati …

Lexo me shume