Home / Kronikë Zgjedhore (page 4)

Kronikë Zgjedhore

Mustafa: Rahoveci do të qeveriset më mirë

Drejtues të LDK-së në Rahovec, deklaruan se vetëm me këtë parti, kjo komunë do të qeveriset mirë. Isa Mustafa, kryetar i LDK-së, duke i cilësuar rahovecianët si njerëz të vyeshëm e punëtorë, tha se kjo komunë meriton të drejtohet nga Ibrahim Kryeziu, kandidat i kësaj partie për kryetar komune. Rahoveci …

Lexo me shume

Idriz Vehapi viziton ndërmarrjen FrigoStar

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Rahovec Prof.Dr. Idriz Vehapi gjatë ditës së sotme ka vizituar ndërmarrjen FrigoStar me pronar Sinan Ejupin, ka bërë të ditur vetë kryetari i Rahovecit  në facebook. “Vizitova Ndërmarrjen FrigoStar me pronarin Sinan Ejupi, me ç’rast biseduam për të arriturat e kësaj …

Lexo me shume

Tubimi i AAK-së dega në Rahovec

Tubimi i radhës  i AAK-dega në Rahovec do të mbahet në fshatin Celinë në ora 19:20 në objektin e shkollës fillore. AAK-dega në  Rahovec po vazhdon me fushatën elektorale për zgjedhjet e 22 tetorit me kandidat për kryetar të komunës së Rahovecit Smajl Latifin.   Hapsirë e sponzorizuar nga AAK-Dega …

Lexo me shume

PDK-Dega në Rahovec tubim në fshatin Pataqan i Ulët

Partia Demokratike e Kosovës dega në Rahovec me kandidat për kryetar të komunës së Rahovecit Prof.Dr. Idriz Vehapin, vazhdojnë të shpalosin planprogramin e tyre për qeverisje të komunës së Rahovecit para simpatizantëve të tyre. Sot në ora 20:00 PDK-dega në Rahovec mban tubim në fshatin Patqan të Ulët në bojketine …

Lexo me shume

Tubimi qendror i LDK-së dega në Rahovec

Me datë 04.10.2017 në ora 16:30 mbahet tubimi qendror i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Rahovecit. Tubimi mbahet në Qendrën Kulturore”Mensur Zyberaj” në qytetin e Rahovecit. Të pranishmëve  pritet t’u drejtohet kryetari i LDK-së Isa Mustafa,kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit Ibrahim Kryeziu si dhe kandidatët për asambleistë …

Lexo me shume

Tubimi AAK-së dega në Rahovec

AAK-dega në Rahovec me kandidat pë kryetar të Rahovecit Smajl Latifi po vazhdon me fushtaën elektorale për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Tubimi i radhës do të mbahet sot në fshatin Guri i kuq në ora 19:20 në shkollën fillore “31 Marsi” dhe duke vazhduar në fshatin Dobidol me fillim …

Lexo me shume

Tubimi i LDK-së dega në Rahovec

Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Rahovec vazhdon edhe sot me tubimet për fushatën elektorale, tubimi i radhës mbahet në fshatin Kramovik në ora 18:00 dhe në fshatin Mrasor në ora 20:00. Ky është postimi i plot i kandidatit për kryetar të Rahovecit në faqen e tij në facebook: “Sot …

Lexo me shume

Kryetari i komunës së Rahovecit uron studentët

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të komunës së Rahovecit nga radhët e PDK-së, me anë të një postimi ka uruar të gjithë studentët e komunës së Rahovecit për fillimin e vitit të ri akademik 2017/2018. Ky është postimi i tij i plotë në facebook: “Të dashur studentë të komunës …

Lexo me shume