Home / Kronikë Zgjedhore (page 3)

Kronikë Zgjedhore

Rinia e Ratkocit e përkrahë LDK’në

Mbrëmë në fshatin Ratkoc të Rahovecit është mbajtur tubim me të rinjt e këtij fshati, ku kandidati për kryetar të Rahovecit nga radhët e LDK’së, Ibrahim Kryeziu ka shpalosur planprogramin e tij 4-vjeçar për komunën e Rahovecit. Kryeziu theksoi se rinia e Rahovecit është prioritet në mandatin e tij 4-vjeçar. …

Lexo me shume

LDK-ja mban takim me forumin e gruas

Sot u mbajt takim me Forumin e Gruas të LDK’së ku u diskutuan problemet dhe nevojat që kanë femrat në Rahovec. Kush i jep rëndësi më shumë gruas se sa LDK? Askush pra! LDK në Rahovec është pak ditë larg fitores në komunën tonë dhe do ta kthejë në normalitet …

Lexo me shume

PDK reagon ndaj veprimit të Visar Korenicës

Partia Demokratike e Kosovës dega në Rahovec ka reaguar ndaj veprimit të kandidati për kryetar nga radhët e Vetëvendosjes, i cili shfrytëzoi rastin pasi që një nga banerat (posterët) të dëmtuar të kryetarit Z.Idriz Vehapi e keqpërdori për t’i ndihmuar vetes dhe i mbuloi drunjtë në oborrin e tij, njëkohësisht …

Lexo me shume

Ibrahim Kryeziu viziton bizneset në Rahovec

  Kandidati i propozuar nga LDK për kryetar të Komunës së Rahovecit ka vizituar ndërmarrje të cilat gjenden në Rahovec. Kryeziu vizitoi  ndërmarrjen për prodhimin e xhamave “Dina Glass” , ndërmarrja e prodhimit të shtyllave të betonit “Haxhibeqiri”, fabrika e plastikës “Zyka Plast” si dhe ndërmarrja prodhuese për fuqin e …

Lexo me shume

Tubimi i AAK-së në fshatin Brestoc

Fshati Brestoc do të jetë nikoqir i kandidatit për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi i cili do të shpalosë programin për këtë fshat. Tubimi mbahet në ora 19:30 në shkollën “Heronjtë e Kosovës”. Krah tij, për t’i dhënë përkrahje do të jenë kandidatët për asambleistë nga radhët e AAK-së.   …

Lexo me shume

Isa Mustafa në Krushë të Madhe dhe Ratkoc

Në tubimin elektoral të radhës së LDK-së që do të mbahen në fshatin Krushë  e Madhe dhe Ratkoc prezent do të jenë edhe Kryetari i LDK-së Isa Mustafa dhe deputeti i Kosovëa Avdullah Hoti. Tubimin elektoral i LDK-së dega në Rahovec në fshatin Krushë e Madhe  mbahet në ora 19:00 …

Lexo me shume

Tubimi i AAK-së në Fortesë

Tubimi i radhës  i AAK-dega në Rahovec do të mbahet në fshatin Fortesë në ora 19:30 në shkollën “Liria”. AAK-dega në  Rahovec po vazhdon me fushatën elektorale për zgjedhjet e 22 tetorit me kandidat për kryetar të komunës së Rahovecit Smajl Latifin. “Entuziazmi i madh për ndryshim në Fortesë pritet …

Lexo me shume

Tubim elektoral i LDK-së dega në Rahovec

Tubimin elektoral i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Rahovec për zgjedhjet lokale të 22 tetorit do të vazhdojë në fshatin Drenoc në ora 18:00 në shkollën fillore. Tubimi për fushatën zgjedhore do të vazhdojë në fshatin Pastasel me fillim në ora 20:00 në shkollën fillore. Të pranishmëve në këtë …

Lexo me shume

Tubimi i PDK-së dega në Rahovec

Partia Demokratike e  Kosovës në një njoftim në faqen zyrtare njofton simpantizantët e tyre që tubimi i radhës mbahet në fshtrat Koznik-Potok dhe Zatriq. Ky është postimi i plotë: “Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Rahovec fushatën elektorale për Zgjedhjet Lokale të datës 22 tetor do të vazhdoj sot me datë …

Lexo me shume