Home / Kronikë Zgjedhore (page 2)

Kronikë Zgjedhore

Mikpritje e veçantë për Ibrahim Kryeziun

  Kandidati për kryetar të komunës së Rahovecit nga radhët e LDK-së Ibrahim Kryziu ka vizituar disa familje në fshatin Krushë e Madhe, ku u prit në mënyrë shumë të veçantë. Kryeziu ka qëndruar në odën e Skender Krasniqit dhe Qerim Rexhepi, ku ishte i shoqëruar nga kryetari i degës …

Lexo me shume

Smajl Latifi viziton bizneset në Rahovec

Kandidati për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi ka takuar gjatë ditës së sotme fabrikën e specializuar për prodhimin e këmbyesve dhe të pajisjeve termo-teknike në lëminë e ftohjes – ngrohjes dhe ventilimit “Osa Termosistem” si dhe bodrumet “Kosova Wine” e “Rahoveci”. Latifi ka shkruar për këtë takim në faqen e tij …

Lexo me shume

PDK-Dega në Rahovec tubim në Sopniq dhe Fortesë

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon me fushtën elektorale, ku sot do të mbaje tubim në fshatin Sopniq dhe Fortesë. Ky është postimi i plotë në faqen zyrtare të PDK-Dega në Rahovec. “Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Rahovec fushatën elektorale për Zgjedhjet Lokale të datës 22 tetor do të vazhdoj sot me datë 11 tetor …

Lexo me shume