Home / Komuna jonë (page 9)

Komuna jonë

Mark Rodiqi emërohet trajner i KB Rahoveci

KB Rahoveci ka arritur marrëveshje me ish basketbollistin e disa skuadrave të njohura në Kosovë, Mark Rodiqi i cili do të drejtoi skuadrën e KB Rahoveci  gjatë edicionit të ardhshëm thuhet në faqen zyrtare të KB Rahoveci. Rodiqi ka qenë trajner edhe i përfaqësueses së Kosovës në vitin 2005, atë …

Lexo me shume

Kryetari i Komunës së Rahovecit mesazh urimi për Bajram

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi  me rastin e festës së Kurban Bajramit uroi të gjithë bashkëqytetarët e besimit islam. “Të nderuar bashkëqytetarë të besimit islam, Nesër është një ditë e madhe për të gjithë besimtarët myslimanë kudo në botë. Kurban Bajrami është festa, e cila na udhëzon drejt …

Lexo me shume

Tubim përkujtimor për dëshmorët dhe martirët e fshatit Dejnë

Të Hënën me 4 shtator 2017 mbahet tubim përkujtimor për dëshmorët dhe martirët e fshatit Dejnë të Komunës së Rahovecit. Ky manifestim mbahet në përkujtim të dëshmorëve: Arben Bytyqi, Ramiz Krasniqi, Bekim Bytyqi, Qemajl Bytyqi, Xhevdet Krasniqi dhe Milaim Morina.Si dhe martirët: Driton Hoti, Sevdije Hoti, Minkadise  Bytyqi, Leonora Bytyqi, …

Lexo me shume

50 bursa për studentë të Komunës së Rahovecit

Komuna e Rahovecit ka shpallur konkursin për ndarjen e 50 bursave për studentët për vitin akademik 2017/2018 për shkollim universitar. Shuma e bursës  është  50 euro për një muaj në shumën e përgjithshme prej 500 eurove për vitin akademik të studimeve. Kriteret për ndarjen e bursave: -Nota mesatare; -Numri i …

Lexo me shume