Home / Komuna jonë (page 4)

Komuna jonë

Takim me të rinjtë e komunës së Rahovec- Idriz Vehapi

Nën organizimin e Qendrës Rinore “SHL-Kosova”, sot takova shumë të rinj të komunës së Rahovecit dhe biseduam për programin tonë katër vjeçar, ku një vend të veçantë e zënë çështjet që kanë të bëjnë me rininë, arsimimin dhe punësimin e tyre. Takimi me të rinjtë është gjithmonë i veçantë, sepse …

Lexo me shume

KB Krusha pjesmarrëse në “Anuga 2017”

KB Krusha me prodhimet e veta po merr pjesë në Panairin më të madh ndërkombëtar të industrisë ushqimore“Anuga 2017” i cili po mbahet në Këln të Gjermanisë. Kosova prezantohet për herë të parë me brendin e ri: “Kosovo ready for you (Kosova gati për ju)” dhe slloganin “Kosovo ready for you …

Lexo me shume

KB Rahoveci në kerkim të fitores tjeter

KB Rahoveci sot në ora 19:00 do të luajë ndaj Yllit në palestrën e Suharekës. Kjo ndeshje është derbi i javës së dytë dhe skuadra nga Rahoveci është është e plotë dhe me përgaditje maksimale, si dhe  ftohen të gjithë tifozët në perkrahje të klubit. Ndryshe, KB Rahoveci në ndeshjen …

Lexo me shume

Kryetari Vehapi vizitoi ndërmarrjen “Metalservis”

Kryetari i Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, ka vizituar ndërmarrjen “Metalservis” në fshatin Xërxe, e cila merret me prodhimet e pajisjeve për sera dhe pajisjeve tjera metalike. Pronari i firmës “Metalservis”, Zjadin Kerqagu e ka njoftuar kryetarin për të arriturat e këtij biznesi që kryesisht kanë të bëjnë me prodhimin …

Lexo me shume

Gjendet një granatë dore në fshatin Dejn

  Në fshatin Dejn të komunës së Rahovecit gjendet një mjet i pashpërthyer pra, një grantë dore thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. Një femër ka lajmruar policinë se në oborrin e shtëpisë së saj ka hasur në një mjet të dyshuar të pashpërthyer. Njësitë policore kanë …

Lexo me shume

“Mentaliteti” problem kryesor në Komunën e Rahovecit

Në një debat të organizuar nga OJQ Rrjeti   Qeliza  me temën  “Agjendat e barazisë gjinore në demokracinë lokale” me kandidatët për asambleistë të Kuvendit komunal si problem kryesor në Komunën e Rahovecit u cek se mbetët mentaliteti në shumë familje. Kandidatët për asambleistë e shohim si problem më kryesor mentalitetin …

Lexo me shume