Home / Komuna jonë (page 3)

Komuna jonë

Fillon kubëzimi i rrugëve në fshatin Reti e Poshtme

Në fshatin Reti e Poshtme të Komunë së Rahvecit kanë filluar punimet për kubëzimin e rrugëve, të cilat pritet të përfundojnë shumë shpejt. Në këtë fshat janë duke vzhduar punimet për infrastrukturen rrugore dhe së shpejti banorët e këtij fshati do të mund t’i kenë të përfunduara, të cilat më …

Lexo me shume

Kanosje me armë zjarri në fshatin Radoste

Një mashkull shqiptar ka raportuar se është kanosur me armë zjarri nga i dyshuari mashkull ashkali.Të dyshuarit gjatë kontrollimit të shtëpisë i është gjetur dhe konfiskuar një AK-47 pa municion. I dyshuari është paraqitur në stacionin policor dhe është kuptuar se deri te kanosja ka ardhur për shkak të një borxhi që kishte ankuesi, …

Lexo me shume

Fajde, kanosje, armëmbajtje pa leje në fshatin Radoste

Në fshatin Radoste të komunës së Rahovecit janë arrestuar dy të dyshuar ,për arsye se  është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 30 fishekë.  Po ashtu, një person ka  informuar se në vitin 2014 kishte marrë para me fajde nga një person dhe në pamundësi të kthimit të fajdes i dyshuari ia …

Lexo me shume

Fëmijët e SOS fshatit sot vizituan Rahovecin

Fëmijët e SOS fshatin gjatë ditës së sotme kanë vizitur qytetin e Rahovecit, të cilët janë pritur nga Radio Aktiv, Iniciativa Pozitive dhe qytetarë të Rahovecit. Ky është njoftimi i plotë për këtë vizitë nga Iniciativa Pozitive: Me iniciativë nga Djellza Mullabazi sot në qytetin tonë erdhën për vizitë fëmijët …

Lexo me shume

Të dielen KB Rahoveci-KB Trepca

Të dielen do të përballen KB Rahoveci dhe KB Trepca në oreb 19:00 në palestrën e qytetit të Mitrovices. Ndryshe, KB Rahoveci pas 3 fitoreve në lojën e fundit ka shënuar humbje. Kjo është tabela pas 5 ndeshjeve të zhvilluara.

Lexo me shume

Tre të lënduar në fshatin Ratkoc

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore pas një mosmarrveshje rreth një borxhi, ku  në rrahje janë përfshirë pesë persona të dyshuar meshkuj. Si pasojë e kësaj mosmarrveshje tre nga ta kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt thuhet …

Lexo me shume

Konfiskohet një pushkë gjuetie në fshatin Ratkoc

Në fshatin Ratkoc të komunës së Rahovecit njësitë policore gjatë kontrollimit në një kafiteri kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me leje të skaduar, e cila ishte pronë e të dyshuarit mashkull. Ndërsa, me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt thuhet në …

Lexo me shume