Home / admin

admin

Dita e Tokës në Rahovec

Data 22 prill është Dita ndërkombëtare e Tokës,  e cila është një ditë  e rëndësishme ku shumë njerëz bashkohen dhe japin ideja për vetëdijësimin e popullit  se si mund t’i dalin ndihmë natyrës dhe të ndalojnë shkatërrimin e saj. Komuna e Rahovecit së bashku me  Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit …

Lexo me shume

Ndërron jetë AVICII

DJ i famshëm suedez,  Avicii,  ka ndërruar jetë  në moshën 28 vjeçare në Oman. “Me pikëllim të thellë njoftojmë humbjen e Tim Bergling,  i njohur po ashtu si Avicii”, “Ai u gjet i vdekur në Muscat të Omanit mesditën e së premtes së 20 prillit”.“Familja është e rrënuar dhe kërkojmë …

Lexo me shume

Të shtunen KB Rahoveci dhe KB Ylli

KB Rahoveci të shtunen do të përballet me KB Yllin. Ndeshja do të zhvillohet në ora 16:00 në palestren e qytetit të Gjakoves. “Të shtunën të gjithë në Gjakovë, në përkraje të Rahovecit, skuadra e zemrës ka nevojë për përkrahje. Shihemii…”-thuhet në faqen zyrtare të KB Rahovecit.

Lexo me shume

Fillon kubëzimi i rrugëve në fshatin Reti e Poshtme

Në fshatin Reti e Poshtme të Komunë së Rahvecit kanë filluar punimet për kubëzimin e rrugëve, të cilat pritet të përfundojnë shumë shpejt. Në këtë fshat janë duke vzhduar punimet për infrastrukturen rrugore dhe së shpejti banorët e këtij fshati do të mund t’i kenë të përfunduara, të cilat më …

Lexo me shume

Kanosje me armë zjarri në fshatin Radoste

Një mashkull shqiptar ka raportuar se është kanosur me armë zjarri nga i dyshuari mashkull ashkali.Të dyshuarit gjatë kontrollimit të shtëpisë i është gjetur dhe konfiskuar një AK-47 pa municion. I dyshuari është paraqitur në stacionin policor dhe është kuptuar se deri te kanosja ka ardhur për shkak të një borxhi që kishte ankuesi, …

Lexo me shume

Fajde, kanosje, armëmbajtje pa leje në fshatin Radoste

Në fshatin Radoste të komunës së Rahovecit janë arrestuar dy të dyshuar ,për arsye se  është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 30 fishekë.  Po ashtu, një person ka  informuar se në vitin 2014 kishte marrë para me fajde nga një person dhe në pamundësi të kthimit të fajdes i dyshuari ia …

Lexo me shume