Home / Komuna jonë / Kanosje me armë zjarri në fshatin Radoste

Kanosje me armë zjarri në fshatin Radoste

Një mashkull shqiptar ka raportuar se është kanosur me armë zjarri nga i dyshuari mashkull ashkali.Të dyshuarit gjatë kontrollimit të shtëpisë i është gjetur dhe konfiskuar një AK-47 pa municion.

I dyshuari është paraqitur në stacionin policor dhe është kuptuar se deri te kanosja ka ardhur për shkak të një borxhi që kishte ankuesi, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit palët janë liruar.

About Dorentina Thaqi

Check Also

Fillon kubëzimi i rrugëve në fshatin Reti e Poshtme

Në fshatin Reti e Poshtme të Komunë së Rahvecit kanë filluar punimet për kubëzimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *