Home / Komuna jonë / Fajde, kanosje, armëmbajtje pa leje në fshatin Radoste

Fajde, kanosje, armëmbajtje pa leje në fshatin Radoste

Në fshatin Radoste të komunës së Rahovecit janë arrestuar dy të dyshuar ,për arsye se  është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 30 fishekë. 

Po ashtu, një person ka  informuar se në vitin 2014 kishte marrë para me fajde nga një person dhe në pamundësi të kthimit të fajdes i dyshuari ia ka marrë shtëpinë thuhet në  raportin e Policisë  së  Kosovës.

Policia e Kosovës njofton se me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

About Dorentina Thaqi

Check Also

Fillon kubëzimi i rrugëve në fshatin Reti e Poshtme

Në fshatin Reti e Poshtme të Komunë së Rahvecit kanë filluar punimet për kubëzimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *