Home / Kronikë Zgjedhore / Kryeziu: Me fitoren e LDK’së në Rahovec, e mbara do ta prijë vendin tonë

Kryeziu: Me fitoren e LDK’së në Rahovec, e mbara do ta prijë vendin tonë

Kandidati për kryetar të komunës së  Rahovecit nga radhët e LDK-së , Ibrahim Kreziu ka takuar profesoret e shkollave te Rahovecit, ku ka treguar se me fitoren e LDK’së në qytetin e Rahovecit, e mbara do të prijë në vendin tonë.
Këtë e ka berë të ditur vet ai me një postim në facebook:

“Sot pata një takim me profesorë ku biseduam një çështje mjaft shqetësuese në komunë tonë, arsimin.

Në vitet e fundit Rahoveci cilësohet si komuna me më së shumti mungesa të nxënësve me mbi 200 mijë mungesa dhe drejtoria e arsimit nuk ka punuar me disiplinë të mjaftueshme dhe kjo me LDK’në do të ndryshojë.

Përveç problemeve në arsim, unë tregova planprogramin që kam për komunën tonë dhe morra përkrahjen e duhur për zgjedhjet e 22 tetorit.

Me fitoren e LDK’së në Rahovec, e mbara do ta prijë vendin tonë.

#LidhjaPërRahovecin

#LidhjaPërArsim”

Hapsirë e sponzorizuar nga LDK-Dega në Rahovec

About admin

Check Also

Tubimi përmbyllës i AAK-së

Nesër në ora 16:15 në shtëpin e kulturës “Mensur Zyberaj” në Rahovec AAK përmbyll fushatën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *