Home / Komuna jonë / Gjendet një granatë dore në fshatin Dejn

Gjendet një granatë dore në fshatin Dejn

 

Në fshatin Dejn të komunës së Rahovecit gjendet një mjet i pashpërthyer pra, një grantë dore thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Një femër ka lajmruar policinë se në oborrin e shtëpisë së saj ka hasur në një mjet të dyshuar të pashpërthyer.

Njësitë policore kanë siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësite e FSK-së kanë tërhequr mjetin e dyshuar granatë dore, në mënyrë të sigurtë.

About admin

Check Also

Aktivitetet për shënimin e “Javës së dëshmorëve dhe heronjëve të Komunës së Rahovecit” kanë vazhduar me organizimin e Marshit të FSK-së

Gjatë ditës së djeshme , në Komunën e Rahovecit në kuadër të “Javës së heronjëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *