Home / Bujqësia / KB Krusha fillon eksportin për vitin 2017

KB Krusha fillon eksportin për vitin 2017

KB Krusha sot ka filluar eksportin e parë për vitin 2017.

Produktet e përgaditura nga gratë e Krushës do të eksportohen në shtetet perendimore si Zvicërr dhe Gjermani.

Ndryshe, KB Krusha është formuar nga gratë e veja të fshatit Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit, të cilat humbën me të afërmit e tyre në luftën e fundit në Kosovë gjatë vitit 1999.

 

About Dorentina Thaqi

Check Also

Përfundon ndeshja e xhiros së 7-të të Kampionatit të Kosovës në Futboll

Përfundon ndeshja e xhiros së 7-të të Kampionatit të Kosovës në Futboll Ka përfunduar ndeshja …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *