Home / Komuna jonë / Aksident në Rugovë, vdesin dy të rinj

Aksident në Rugovë, vdesin dy të rinj

Pas një aksidenti në orët e para të mëngjesit në magjistralen Gjakovë-Prizren, konkretisht në fshatin Rugovë kanë humbur jetën dy persona. Njëri 20 vjeç dhe tjetri 27 vjeç- bën të ditur Komandanti i Policisë së Gjakovës, Krist Gjokaj për Gazetën Express.

Mësohet  se vetura e viktimave është përplasur me një pengesë.

Numri i viktimave në aksidente është shtuar, ditë më parë në Komaran kanë humbur jetën tre persona.

Sipas statistikave të Policisë së Kosovës, në vendin tonë çdo ditë ndodhin dhjetëra aksidente dhe shqiptohen qindra gjoba për kundërvajtësit e trafikut. Ndërkohë që policia vazhdimisht po bën apel për kujdes në komunkacion./Gazeta Express.

 

About admin

Check Also

Aktivitetet për shënimin e “Javës së dëshmorëve dhe heronjëve të Komunës së Rahovecit” kanë vazhduar me organizimin e Marshit të FSK-së

Gjatë ditës së djeshme , në Komunën e Rahovecit në kuadër të “Javës së heronjëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *