Home / Komuna jonë / Shehu përfaqësoi Kosovën në ‘Vilenica 2017’

Shehu përfaqësoi Kosovën në ‘Vilenica 2017’

Poeti i njohur nga Kosova, Fahredin Shehu, ka përfaqësuar shtetin tonë në edicionin e 32-të të Festivalit Ndërkombëtar të poezisë “Vilenica 2017” i cili është mbajtur në Slloveni.

Në këtë festival, poeti Shehu ka bërë tre prezantime në qytete të ndryshme të Sllovenisë në mesin e poeteve si Andrej Blatnik, Lidija Dimovska, Thorsten Ahrend, Dubravka Ugrshiq, Yuri Yirkovitch etj./Epoka e Re

 

About admin

Check Also

Aktivitetet për shënimin e “Javës së dëshmorëve dhe heronjëve të Komunës së Rahovecit” kanë vazhduar me organizimin e Marshit të FSK-së

Gjatë ditës së djeshme , në Komunën e Rahovecit në kuadër të “Javës së heronjëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *