Home / Bujqësia / Festa e perimkulturës “ Agrofest”

Festa e perimkulturës “ Agrofest”

 

Me datë 16 shtator 2017 me fillim në ora 10:00 në fshatin Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit  organizohet  festa e perimkulturës ” Agrofest”.

Gjatë kësaj feste do të ekspozohen të gjitha llojet e  perimeve që kultivohen  nga fermerë të ndryshëm.

Agjenda e organizimit të festës është kjo:

 

 

About admin

Check Also

Aktivitetet për shënimin e “Javës së dëshmorëve dhe heronjëve të Komunës së Rahovecit” kanë vazhduar me organizimin e Marshit të FSK-së

Gjatë ditës së djeshme , në Komunën e Rahovecit në kuadër të “Javës së heronjëve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *