Home / Komuna jonë / Filloi stolisja në rrugët e qytetit të Rahovecit, për Festën e Vjeljes së Rrushit

Filloi stolisja në rrugët e qytetit të Rahovecit, për Festën e Vjeljes së Rrushit

Gjatë ditës së sotme kanë filluar punimet për stolisjen e qytetit të Rahovecit, për Festivalin  Hardh Fest 2017 bëhet e ditur në faqen zyrtare të Hardh Fest.

Me moton “Mbas verës vjen vera “ pritet të nisë festivali i  vjeljes së rrushit Hardh Fest  2017 që bëri bujë edhe jashtë kufijëve të Kosovës.

Ky festival  do të mbahet më 7,8,9 dhe 10 shtator në qytetin e Rahovecit.

About admin

Check Also

Nis gjobitja e personave që hedhin mbeturina aty ku është e ndaluar.

Që nga data 21 maj 2018, drejtoria për  Punë Inspektuese në Komunën e Rahovecit, përkatësisht inspektorët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *