Artikujt e fundit

Nesër ndeshja miqësore mes KB Rahovecit dhe KB Kalaja

KB Rahoveci nesër në ora 18:00 do të luaj ndeshje miqësore me KB Kalajen në palestrën Sezai Suroi, në qytetin e Prizrenit Po ashtu, gjatë ditës së djeshme është hedhur shorti që ka përcaktuar edhe çiftet pë shtatë xhirot e para, kurse KB Rahoveci luan në dy xhirot e para si mysafirë. Fillimisht KB Rahoveci …

Lexo me shume

Formacioni i Man Utd kundër Southamptonit (FOTO)

Manchester United është mysafir i Southamptonit në ballafaqimin e xhiros së gjashtë në Premierligë. Dueli do të fillojë nga ora 16:00 dhe ekipi i Jose Mourinhos do të luajë pa disa prej futbollistëve të rëndësishëm si Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic dhe Marcos Rojo. ‘The Guardian’ ka publikuar formacionet e mundshme …

Lexo me shume

Mungojnë tekstet mësimore, i blejnë vetë prindërit

Ministria e Arsimit nuk ka shpërndarë të gjitha tekstet për klasat e para. Edhe për klasat tjera nëpër shkolla është evidentuar mungesa e artikujve mësimorë. Klasat e para kanë nisur mësimin me mungesë tekstesh. Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës nuk ka shpërndarë të gjitha tekstet mësimore në …

Lexo me shume